https://goo.gl/images/Spi884
DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

  29.11.2022 - štěňátka shih-tzu narozena dne 21.11.2022 v chov. stanici Paprsek Tibetu

(jeden chlapeček a tři holčičky) !  
Obvykle na svém webu nedoporučuji štěňátka narozená jinde, ale v tomto případě to dělám velmi ráda, neboťjde o šicčí miminka rovněž z rodinného chovu v bytě, vymazlená, a výborně socializovaná, což mohu osobně garantovat - chovatelka paní Lenka Eschnerová je zkušená a pro své šicunky by dýchala. Známe se dlouho, já sama od ní nám překrásnou Berušku (CUTE GIRL Paprsek Tibetu) a úžasného závisláčka Broučka (BEETLE BOY Paprsek Tibetu).
Obě máme na budoucí majitele štěňátek i stejné požadavky - musí jít o lidi se srdíčkem na tom správném místě, kteří touží dát jim maximum lásky a péče! Tato štěňátka mohu s čistým svědomím doporučit!

Volejte na číslo 721-164 349 nebo pište na mail:  lenka.eschnerova@seznam.cz

video štěňátek ZDE


Mou prioritou při odchovu štěňátek je především zdraví a povaha. Samozřejmě kladu důraz i na  exteriér - preferuji šicunky kompaktního tělesného rámce se silnou kostrou, vydatným pohybem (jedině tací jedinci jsou schopni se svou rodinou, je-li sportovně založena, zvládat i dlouhé výlety) a hezkým výrazem. Všechny mé chovné fenečky i pejsek mají provedeny zdravotní testy zahrnující genetická vyšetření a ortopedické vyšetření kolenních čéšek (patell). Zdraví a snaha eliminovat geneticky podmíněná onemocnění jsou pro mě v chovu to nejdůležitější! Během odchovu kladu obrovský důraz na správnou výživu maminky štěňátek, od 4. týdne i štěňátek samotných a vynikající socializaci. Štěňátka nemám v žádné samostatné místnosti, ale spolu s celou mou smečkou v obýváku. Kolem 5. týdne již začínají ohrádku přes den opouštět a zkoumat okolí. Přibližně od konce 6. týdne už chodí do ohrádky jen na krmení a na noc, jinak mají ,,rozptyl" dle libosti po celém bytě. V letních měsících mohou dovádět na zahradě  (samozřejmě za bezpečnostní kontroly - tedy ,,mají stále v patách" kromě celé smečky dospěláčků buď mě nebo mé rodiče, kteří mi pomáhají, pokud musím odjet). Nikdy nejsou má štěňátka o samotě!  Důležitý je pro mě i nácvik hygienických návyků. Mým cílem je předat budoucímu majiteli maximálně vymazlené, zdravé a čisté štěňátko s veselou povahou, zvyklé na malé i velké psy (díky mému anglickému setrovi Toníčkovi, který štěňátka miluje - resp. miloval, 11.07.2022 mě bohužel navždy opustil...). Nikoho nenutím do výstav, naopak - preferuji zájemce, kteří chtějí šicunku jako rodinného přítele a vůbec mi nevadí, bude-li v budoucnu stříhána srst (majitelům, kteří to ke mně nemají příliš daleko ráda stříhám své odchovy sama). Pouze apeluji na to, aby nedocházelo k produkci štěňátek bez PP po mých odchovech a  proto, rozhodne-li se majitel štěňátko v budoucnu využít v chovu, poradím či  pomohu s udržením srsti a přípravou předvedení na výstavě, neboť výstava a dlouhá srst je podmínkou pro řádné uchovnění. V případě jakéhokoli dotazu mě neváhejte kontaktovat, ráda vše zodpovím.

Ještě dodávám: moje štěňátka se rodí pro lidi s velkým srdíčkem, proto je neprodám jen tak každému. Ideální je (a jsem ráda, že v tom stojí štěstí při mně), když jsem s budoucími majiteli v kontaktu ještě před narozením štěňátek nebo krátce poté. Máme tak čas se vzájemně více poznat, být v kontaktu, navštívit se atd. Je pro mě moc důležité vědět, že svého ,,nezbedného Sylvadogáčka" pouštím do života plného lásky a péče, nikoli,  že štěňátko předám člověku, kterého poznám až v den odběru. Kdyby taková situace nastala, neváhám si štěňátko nechat o několik týdnů déle a předat ho majitelům až se lépe poznáme. Děkuji za pochopení!

Srdečně zdraví

Ing. Sylva Lanková, Ph.D. 

Mobil: 775-196 228  mail: sylva.lankova@email.cz

aktualizováno: 04.05.2024 19:05:50